Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Макарівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області нагадує, що декларацію про майновий стан і доходи з метою реалізації права на податкову знижку, можна подати через Електронний кабінет, що розміщений на офіційному сайті ДПС України.

Особи, які мають особистий ключ кваліфікованого електронного підпису, можуть скористатись сервісом «Податкова декларація про майновий стан і доходи». Цей сервіс дозволяє сформувати декларацію з частковим заповненням на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Для початку використання сервісу необхідно здійснити запит на отримання відомостей з Державного реєстру. Цей запит знаходиться у розділі «Заяви. Запити для отримання інформації».

Після отримання відповіді від ДПС, про що можливо дізнатися, скориставшись розділом «Вхідні/вихідні документи», слід використати режим «Податкова декларація про майновий стан і доходи».

Наявна інформація може бути не повною, оскільки формується на підставі даних Державного реєстру та не враховує дані щодо отриманих платником податків доходів від інших фізичних осіб та іноземних доходів.

Після перевірки алгоритму заповнення декларації шляхом застосування режиму «Перевірити», необхідно зберегти декларацію, підписати та надіслати до контролюючого органу.

Зазначений сервіс надає можливість направити податкову декларацію до контролюючого органу з копіями первинних документів, зокрема для використання права на податкову знижку. Для цього платнику податків слід використати режим «Документ довільної форми». Завантаження документів у довільній формі (копій первинних документів) здійснюється єдиним файлом типу РDF або РNG або JPG.

Право на отримання податкової знижки не переноситься на наступний рік. Тобто засвідчити свої витрати, аби повернути частину коштів за 2022 рік, можна лише до кінця поточного року.