Воєнний рік змінив Верховну Раду, однак вона продовжила ухвалювати важливі для України закони. Хоча й роль парламенту в Україні традиційно применшують, справжня важливість Верховної Ради проявилася в перші дні широкомасштабного вторгнення. Тоді Росія намагалася захопити нашу державу, паралізувати або взагалі знищити органи державної влади. Але замість втечі абсолютна більшість депутатів продовжила працювали й ухвалювати важливі для держави рішення. Це стало однією з основ успішного опору України.

Аналітики Центру спільних дій підсумували результати роботи Верховної Ради за 2022 рік. Перед Новим роком розповідаємо:

• Як змінились фракції та склад неформальної коаліції у Парламенті
  • Як депутати ухвалювали рішення, які стосувалися війни
  • Як громадяни разом із доступом до інформації про роботу депутатів втратили можливість на них впливати
  • Які суперечливі чи непотрібні рішення були ухвалені за цей рік (“реформа” містобудування, ліквідація ОАСК, законопроєкт про національні спільноти)

Читати більше на сайті Центру спільних дій

Верховна Рада продовжила свою стабільну роботу навіть в умовах повномасштабної війни. Законопроєкти, потрібні для успішної відсічі ворогу, майже завжди мають підтримку конституційної більшості.

Водночас є значні ризики втрати суспільного контролю над Парламентом, який перестав бути публічним. Про ухвалені рішення ми з вами дізнаємося лише постфактум, коли вплинути на них майже неможливо. Це загрожує ухваленням законів, які розбалансують систему стримувань і противаг, що може затримати вступ України до НАТО та ЄС, а також відкине розвиток демократії в Україні на роки назад.

Приєднаєтесь до соцмереж Центру спільних дій можна тут: Facebook, Instagram, Telegram та Youtube.

Центр спільних дій – аналітично-адвокаційний центр. Ми моніторимо та аналізуємо рішення влади, зокрема законопроєкти, за які голосує парламент, постанови, які ухвалює уряд, та укази, які видає президент. У такий спосіб ми стежимо за збалансованою роботою різних гілок влади, яка є важливою передумовою успішної демократії.

Центр спільних дій