Офіційний веб-сайт
Погода

Реєстр збитків почав приймати заяви за категорією А3.2 «Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна» https://diia.gov.ua/services/zaiava-v-katehorii-a32-poshkodzhennia-abo-znyshchennia-nezhytlovoho-nerukhomoho-maina, щоб надалі українці мали змогу отримати компенсації за шкоду, яку спричинила росія.

Заяви приймаються від власників та співвласників пошкодженого чи знищеного нежитлового майна.

Якщо в об’єкта нерухомості є декілька співвласників, кожен має подати заяву окремо.

📌 Що потрібно, щоб подати заяву до Реєстру збитків

Необхідно лише відповісти на питання та надати інформацію, яка запитується на всіх кроках під час подання заяви на порталі Дія. Деяка інформація буде взята з реєстрів і сама підтягнеться в заяву під час заповнення, деяку — потрібно ввести самому.

☝️ Якщо майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав, під час заповнення заяви додайте такі документи:
▫️заяву про реєстрацію в ДРРП;
▫️рішення про відмову в реєстрації;
▫️документ, що підтверджує набуття права власності на об’єкт, що подавався разом із заявою про реєстрацію.

Якщо проводилася оцінка зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема експертна, — документи проведення такої оцінки.

☝️ Також вам знадобляться:
▫️ документи, які підтверджують суми витрат на ремонт об’єкта: договір про виконання ремонтних робіт, рахунки або квитанції про їх оплату тощо, якщо ви робили ремонт у приміщенні (за наявності);
▫️ документ, що підтверджує наявність іншого громадянства (якщо у вас більше, ніж одне громадянство);
▫️ якщо ви належите до однієї з підгруп (наприклад, військовий, медик, працівник критичної інфраструктури тощо), документ, який підтверджуватиме таку належність. Це можуть бути службові посвідчення, трудові договори, накази тощо.

📌 Як подати заяву до Реєстру збитків

Заповніть форму заяви А3.2 «Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна» https://diia.gov.ua/services/zaiava-v-katehorii-a32-poshkodzhennia-abo-znyshchennia-nezhytlovoho-nerukhomoho-maina на порталі Дія та додайте всі потрібні документи.

Кілька хвилин — і ваша заява буде надіслана до міжнародного Реєстру збитків для подальшого опрацювання. Надалі заява буде передана до створеної компенсаційної комісії, яка розгляне її та призначить компенсацію.