Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», що був прийнятий парламентом 19 жовтня 2017 року запроваджує в Україні практику встановлення гарантій з медичного обслуговування – програму державних гарантій медичного обслуговування населення (програма медичних гарантій) як перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів.

Програма медичних гарантій-2022 охоплюватиме всі основні види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу, екстрену, паліативну допомогу та медичну реабілітацію, а також медичну допомогу дітям до 16 років та допомогу при вагітності та пологах.

Серед пріоритетних напрямків :

  • лікування інсульту та інфаркту;
  • медична допомога при пологах;
  • медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках;
  • 6 досліджень для раннього виявлення онкології.

Загалом у ПМГ на цей рік — 38 пакетів послуг.

Додалися нові пакети – «Хірургічні операції дорослим і дітям в умовах стаціонару одного дня» та «Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях». Хірургію одного дня виділили в окремий пакет, щоб стимулювати розвиток стаціонаро-замісних підходів, які дозволять не тримати пацієнта у лікарні без необхідності, адже є операції, які не потребують тривалого перебування пацієнта в медичному закладі, і пацієнт може повернутися додому в день проведення операції.

Щодо лікування COVID-19, то у 2022 році визначеним закладам буде запропоновано укласти договір за пакетом «Готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема інфекційного характеру». Цей новий пакет, який дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів.

Для пацієнтів лікування від коронавірусу в стаціонарах лікарень, як і раніше, залишається безоплатним, включно з ліками, які входять у затверджений протокол лікування та Нацперелік.

У 2022 році розшириться програма реімбурсації «Доступні ліки». Туди включать препарати для лікування хвороби Паркінсона, а також хронічного обструктивного захворювання легень.

Де шукати інформацію про програму медичних гарантій-2022:

Тарифи, коефіцієнти та методи оплати – Порядок реалізації програми медичних гарантій на 2022 рік – постанова Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 №1440 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1440-2021-%D0%BF#Text

Що безоплатно для пацієнта за кожним із пакетів послуг – сайт Національної Служби Здоров’я https://contracting.nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2022, файл «Специфікації» до кожного пакету.

Вимоги до лікарень – сайт Національної Служби Здоров’я https://contracting.nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2022, файл «Умови закупівлі» до кожного пакету.

Лікарні, що уклали договори з Національною Службою Здоров’я і надають послуги за Програмою медичних гарантій – сайт Національної Служби Здоров’я  https://edata.e-health.gov.ua/e-data на дешборді «Укладені договори»

Інформацію також можна отримати у контакт-центрі 16-77