8 жовтня вихованці Макарівського центру “Промінь надії” доторкнулись до духовних традицій наших предків, відвідавши виставку “Із бабусиної скрині” з домашньої колекції Наталії Григоренко – бібліотекаря Великокарашинської сільської бібліотеки.
Діти з цікавістю знайомились з старовинними предметами побуту та одягу, дізнались про обрядове. призначення кожного з них. На виставці представлені ткані та вишиті рушники з льону та коноплі, капи, простирадла, сорочки, гончарні вироби, домашнє начиння, знаряддя праці, що демонструє самобутність і високий рівень господарювання та ремесел населення нашого краю. Адже для виготовлення побутових речей і знарядь праці використовувались тільки природні матеріали: дерево, глина, солома, льон, коноплі тощо. Також вихованці познайомились з книгами про традиції, звичаї та побут українського народу, розповіли про старовинні побутові речі та вишиванки своїх бабусь.
Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії, можна чіткіше зрозуміти сьогодення та уявити майбутнє.
“Той, хто не знає свого минулого, – любив повторювати Максим Рильський, – не вартий майбутнього”.