Офіційний веб-сайт
Погода

З 19 по 25 травня 2025 року Україна вперше проводитиме Національний тиждень безбар’єрності. Це тиждень – крок до створення інклюзивного суспільства, де кожен має рівні права і можливості.

Захід ініційований Міністерством культури і стратегічних комунікацій України спільно з Міністерством розвитку та радницею — уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності. Його реалізація є частиною виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору до 2030 року.

🎯 Основна мета заходу — формування в суспільстві культури безбар’єрності через інформаційні кампанії, мотивацію до змін і популяризацію рівних можливостей для всіх. Організатори прагнуть підвищити обізнаність про те, що безбар’єрність — це комфорт для кожного, незалежно від віку, стану здоров’я чи соціального статусу.

Основні напрями безбар’єрності:
1⃣ Фізична безбар’єрність Безбар’єрність — це коли ти можеш вийти з дому й не боятись першого бордюру. Коли навколишній простір — не виклик, а запрошення. Безбар’єрність — це коли ти можеш рухатись, не думаючи, що саме зупинить тебе на наступному кроці. Твоє село має бути для тебе — не лише на словах.
2⃣ Інформаційна безбар’єрність Безбар’єрність — це коли ти можеш зрозуміти написане з першого разу. Бо доступна мова — це прояв поваги, а не спрощення. Безбар’єрність — це коли ти можеш не витрачати сили на розшифрування — бо інформація має бути зрозумілою одразу.
3⃣ Суспільно-громадянська безбар’єрність Безбар’єрність — це коли ти можеш бути частиною суспільства, не підлаштовуючи себе під його уявлення про “норму”. Бо сильна громада — це різна громада. Безбар’єрність — це коли ти можеш брати участь у суспільному житті на рівних. Коли твої думки важливі незалежно від того, чи ти говориш уголос, жестами чи через екран.
4⃣ Освітня безбар’єрність Безбар’єрність — це коли можеш навчатися в будь-якому віці. Коли школа, університет, онлайн-курс — відкриті для всіх, хто хоче знати більше. Безбар’єрність — це коли ти можеш вчитися незалежно від віку, стану здоров’я чи формату навчання. Знання мають бути відкритими для всіх.
5⃣ Цифрова безбар’єрність Безбар’єрність — це коли ти можеш бути онлайн на рівних умовах. А не залишатися осторонь через незручний чи непродуманий інтерфейс. Безбар’єрність — це коли ти можеш бути частиною цифрового світу — не залежно від віку, досвіду чи стану здоров’я.
6⃣ Економічна безбар’єрність Безбар’єрність — це коли можеш працювати, коли хочеш. І коли тебе оцінюють за справу, а не за вік, стать чи стан здоров’я. Безбар’єрність — це коли ти можеш працювати, бо маєш хист, знання та бажання, а не “відповідний профіль”. А роботодавець дивиться на твій фах і твій досвід, а не лише стать та вік.

👉 З додатковими матеріалами, безбар’єрними заходами та інформаційною підтримкою можна ознайомитися на офіційних ресурсах ініціативи:

🔗 Довідник безбар’єрності: https://bf.in.ua/
🔗 Брендбук: https://barrierfree.crevv.com/
🔗 Офіційний вебсайт Міністерства культури і стратегічних комунікацій України https://mcsc.gov.ua/ або в соціальних мережах https://www.facebook.com/MCSCUkraine/
🔗 Рекомендації щодо викладення інформації суб’єктами владних повноважень у форматах, що забезпечують доступність її сприйняття – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1046-2023-%D1%80#Text