Офіційний веб-сайт
Погода

Заступник селищного голови Анатолій Карбовський взяв участь в онлайн-презентації візій майбутнього просторового розвитку Макарова. Ці перспективні проєктні рішення стали результатом спільної роботи студентів трьох провідних кафедр українських університетів:

💻кафедри інформаційних технологій в архітектурі Київського національного університету будівництва і архітектури;
🗺️кафедри економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
🏗️кафедри будівельних конструкцій Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.

Під наглядом кураторів студенти провели глибокий аналіз локального контексту Макарова, дослідивши традиційну архітектуру, особливості ландшафту та нагальні потреби мешканців. На основі цього аналізу вони запропонували своє бачення відновлення центру громади, з детальним опрацюванням ключових публічних просторів: площі, парку Панського, скверу Молодіжного, громадських зон тощо.

Представлені розробки спрямовані на пошук інноваційних можливостей для вирішення поточних проблем громади, зокрема в частині соціальної та психологічної реабілітації людей, які постраждали від війни, ветеранів та їхніх сімей. Створені візії мають стати основою для подолання наслідків збройної агресії та формування інклюзивного й безбар’єрного середовища для всіх мешканців Макарівської громади.

З вітальним словом до учасників онлайн-презентації звернулась голова комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, підкресливши важливість залучення фахівців до процесу відбудови.

У жвавій дискусії взяли участь завідувачі кафедрами та викладачі вищезазначених університетів, зокрема ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Олексій Дніпров та завідувач кафедри економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Костянтин Мезенцев, який також керував групою студентів, що особисто відвідували Макарів для вивчення місцевості.

🔎Такі напрацювання – не просто академічні ідеї, але й перспективні проєктні рішення, які можуть бути використані у майбутньому для реального планування відбудови нашої громади.

А участь студентів провідних університетів України є важливим доказом того, що відбудова українських міст і селищ має фахову підтримку та свіже бачення нової якості простору.