Макарівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що наказом Мінфіну від 22.03.2023 № 148 затверджено новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, ЄСВ, внесення авансових платежів, грошової застави, а також у разі їх повернення

До 01.07.2023 платники та органи виконавчої влади при заповненні документів на переказ у разі сплати (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску можуть керуватися наказом Мінфіну від 24.07.2015 № 666 (далі — Порядок № 666).

Порядок № 666 передбачає заповнення у реквізиті «Призначення платежу» від 7 до 14 обов’язкових полів, розділених між собою знаком «;», неструктурованого формату.

Розроблений документ спрощує алгоритм заповнення реквізиту «Призначення платежу», мінімізує кількість обов’язкових полів цього реквізиту та забезпечує перехід на структурований формат відповідно до міжнародного стандарту ISO 20022.

Так, згідно з наказом:
• кількість обов’язкових полів, які заповнюють платники у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції, зменшили до 2 полів – для платників на бюджетні/небюджетні/депозитний рахунки («Код виду сплати», «Додаткова інформація запису») та до 1 поля – для платників на єдиний рахунок («Додаткова інформація запису»);
• скорочують кількість обов’язкових полів, які заповнюють органи виконавчої влади у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції. Наприклад, територіальні органи ДПС та органи державної виконавчої служби України при стягненні коштів на єдиний рахунок заповнюють лише 3 поля («Номер рахунку»; «Сума податку»; «Додаткова інформація запису»).