Звіт про результати проведення громадського обговорення щодо перейменування назв вулиць та інших об’єктів, які мають географічне відношення, або носять імена діячів країни-агресора, в Макарівській селищній територіальній громаді

Організатор громадського обговорення – Макарівська селищна рада.

Макарівська селищна рада повідомляє, що з 28.07.2022 р. по 28.08.2022 проведено громадське обговорення щодо перейменування назв вулиць та інших об’єктів, які мають географічне відношення, або носять імена діячів країни-агресора, в Макарівській селищній територіальній громаді відповідно до розпорядження селищного голови від 03.05.2022 №10 «Про утворення комісії щодо перейменування назв вулиць та інших об’єктів, які мають географічне відношення, або носять імена діячів країни-агресора, в Макарівській селищній територіальній громаді» та дотриманням процедури громадського обговорення відповідно до Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 р. № 989.

Повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перейменування назв вулиць та інших об’єктів, які мають географічне відношення, або носять імена діячів країни-агресора, в Макарівській селищній територіальній громаді було опубліковано в газеті «Макарівський вісник» № 21-22 (046-047) від 28.07.2022.

Протягом 30 календарних днів, з моменту оприлюднення Інформаційного повідомлення, пропозиції та зауваження (з відповідним обґрунтуванням) надсилалися на електронну адресу: info@makariv-rada.gov.ua із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає або листом на поштову адресу: вул. Димитрія Ростовського, 30, смт Макарів, Бучанський район, Київська область, 08001.

Відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» взято до уваги листи, які надійшли до Макарівської селищної ради в період громадського обговорення від громадян:

• гр. Клименка О. (К.745/03-12) від 08.08.2022 з пропозицією перейменувати
    – вулицю Гагаріна на вулицю Центральна або С.П.Корольова в смт Макарів;
    – вулицю Комарова на вулицю Каденюка в смт Макарів;
  • гр. Волощенко Г.З. (колективне звернення) (В.772/03-12) від 10.08.2022 з пропозицією перейменувати вулицю Льва Толстого на вулицю Зелена в смт Макарів;
  • жителів с. Мотижин (Б.967/03-12) від 07.09.2022 з пропозицією перейменувати вулицю Ватутіна на вулицю Безсмертна в с. Мотижин;
  • вулицю Горького на вул. Гребеникова в с. Мотижин.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструвалися і не розглядалися.

Узагальнивши пропозиції (зауваження), що надійшли під час громадського обговорення з розгляду питання щодо перейменування назв вулиць та інших об’єктів, які мають географічне відношення, або носять імена діячів країни-агресора, в Макарівській селищній територіальній громаді, 08.09.2022 відбулося засідання комісії щодо перейменування назв вулиць та інших об’єктів, які мають географічне відношення, або носять імена діячів країни-агресора, в Макарівській селищній територіальній громаді.

У ході засідання відповідно до результатів голосування вирішили рекомендувати перейменувати:
– вулицю Гагаріна на вулицю Корольова Сергія та вулицю Космонавта Комарова на вулицю Каденюка Леоніда в смт Макарів;
– вулицю Льва Толстого на вулицю Зелена.

Не перейменовувати вулицю Ватутіна на вулицю Безсмертна та вулицю Горького на вулицю Гребеникова в с. Мотижин, оскільки пропозиції по перейменуванню не набрали необхідної кількості голосів.

Враховуючи рекомендації комісії щодо перейменування назв вулиць та інших об’єктів, які мають географічне відношення, або носять імена діячів країни-агресора, в Макарівській селищній територіальній громаді» та результати громадських обговорень, комісія прийняла рішення направити на затвердження сесії Макарівської селищної ради перелік вулиць та провулків, які підлягають перейменуванню (додаток №1).

Додаток № 1

Перелік назв вулиць та інших об’єктів, які мають географічне відношення, або носять імена діячів країни-агресора, в Макарівській селищній територіальній громаді, що підлягають перейменуванню

№ п/пІснуюча назваНова назва
смт Макарів
1Ватутіна Генерала вул.Фастівська вул.
2Гагаріна вул.Корольова Сергія вул.
3Ковпака вул.Партизанська вул.
4Комарова Космонавта вул.Каденюка Леоніда вул.
5Кошового вул.Хвильового Миколи вул.
6Маяковського вул.Чорновола В’ячеслава вул.
7Московська вул.Амосова Миколи вул.
8Піонерська вул.Освіти вул.
9Пушкіна вул.Варшавська вул.
10Толстого вул.Зелена вул.
11Черняховського вул.Огієнка Івана вул.
12Чкалова вул.Котляревського Івана вул.
13Героїв Сталінграду пл.Свободи пл.
смт Кодра
14Ковпака вул.Незалежності вул.
с. Калинівка
1550-річчя Перемоги вул.Перемоги вул.
с. Фасівочка
16Колгоспна вул.Польова вул.
с. Зурівка
17Горького вул.Ярова вул.
с. Великий Карашин
18Кузнєцова вул.Захисників України вул.
с. Волосінь
19Ковпака вул.Партизанська вул.
с. Садки – Строївка
20Петрівського вул.Старий Шлях вул.
с. Колонщина
21Гагаріна вул.Миру вул.
22Комарова вул.Шкільна вул.
с. Березівка
23Ахматової вул.Перемоги вул.
с. Мар’янівка
24Колгоспна вул.Солов’їна вул.
с. Комарівка
25Дружби народів вул.Дружби вул.
с. Копилів
26Ватутіна вул.Валова вул.
с. Северинівка
27Гагаріна вул.Корольова Сергія вул.
28Ватутіна вул.Вишнева вул.
с. Королівка
29Петровського вул.Перемоги вул.
30Юлаєва Салавата вул.Салютна вул.
31Гагаріна вул.Правди вул.
с. Копіївка
32Радгоспна вул.Яблунева вул.
с. Маковище
3340-років Перемоги вул.Перемоги вул.
34Гагаріна вул.Каденюка Леоніда вул.
с. Мотижин
35Горького вул.Сікорського Ігоря вул.
36Ватутіна вул.Літописна вул.
с. Пашківка