Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Днями начальник Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Лілія Джига провела чергову зустріч з фізичними особами – підприємцями та волонтерами щодо використання реєстраторів розрахункових операцій та програмних РРО та оподаткування благодійної допомоги, виплаченої благодійниками – резидентами внутрішньо переміщеним особам.

Під час спілкування з платниками, посадовець звернула увагу, що на сьогодні, у зв’язку із прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) відновлено відповідальність за порушення порядку здійснення розрахунків за товари (послуги). А тому фізичні особи-підприємці (крім платників єдиного податку першої групи) при здійснені розрахунків за товари (послуги) зобов’язані застосовувати РРО або програмні РРО на загальних підставах.

Також Лілія Джига розповіла присутнім про оподаткування благодійної допомоги, яка надається благодійниками – резидентам, а також оподаткування благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями (їх філіями та представництвами).

Наприкінці зустрічі було надано вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.