Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода
№ п/пНайменування населених пунктів, що входять до складу старостинського округуЧисельність наявного населенняЗагальна площа території (км²)
1село Гавронщина71320,213

с. Гавронщина

Перша згадка про село сягає до 1635 р. Село заснував дехто на прізвище Гавронський. За Російської імперії Гавронщина належала сім’ї Трубецьких. Власниця – полька Людовіка Казимирівна Распишевська вийшла заміж за Олександра Петровича Трубецького, відомого декабриста, і отримала в придане села Гавронщину.

Трубецький був членом масонської ложі, він побудував у селі гарний маєток, бібліотеку, школу, перевіз з Києва по колодах вже збудовану церкву Різдва Святої Богородиі та відкрив гуральню.

У 1918 році в Гавронщині була встановлена радянська влада, але не на довго, остаточно вона була встановлена в серпні 1920 р. Було створено комнезам, головою обрано О.Е. Чумака.

У 1921 р. при сільраді відкрито хату-читальню. У ній нараховувалося всього декілька десятків книг, газет та журналів.

У вересні 1922 р. було створене невелике колективне господарство «Сельсоюзкульт», а в 1929-1930 рр. три колгоспи об’єдналися в сільськогосподарську артіль ім. Калініна.

В 1941 р. німецькі окупанти захопили Макарів, Гавронщину та інші села району. В часи війни 255 жителів Гавронщини захищали Батьківщину. Фашисти спалили будинок Трубецьких, де до війни була 7-річна школа.
Уродженець Гавронщини М.П.Новик за героїзм, виявлений в наступальних боях на Станіславському напрямку був посмертно нагороджений Зіркою Героя Радянського Союзу.

В 1949 р. побудовано клуб на 250 місць.

В 1954 р. – пам’ятник героям війни.

Центральна садиба колгоспу ім. Калініна мала земельний фонд, 6 тисяч гектарів. Було добре розвинено садівництво та городництво. Господарство спеціалізується на вирощуванні льону, картоплі, тваринництві.

У 1967 році в Гавронщині діяли ФАП, дитячі ясла, 8-річна школа, відділення зв’язку, ощадна каса, клуб, бібліотека.

У 1979 р. відкрито обеліск уродженцю Гавронщини, Герою Радянського Союзу М.П. Новику.

У 2009 р. у Гавронщині відкрито оберіг села – «Мати Божа із чотирма янголятами».
Нині Гавронщина відома також завдяки тому, що тут розташовані управління й поля Київського гольф-клубу.