Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода
№ п/пНайменування населених пунктів, що входять до складу старостинського округуЧисельність наявного населенняЗагальна площа території (км²)
1село Пашківка5433,61
2село Вітрівка2001,2

с. Пашківка

Знайдені на території села знаряддя праці первісної людини: кам’яні рубила, сокири з отворами для заправки держака, кам’яні сокири з кістяним держаком, дерев’яний, видовбаний зі стовбура дерева човен, свідчать про найдавніше заселення цієї місцевості. Також на території села виявлено залишки поселення доби бронзи.

В давнину Пашківка була оточена густими заболоченими мішаними лісами.

В історичних документах село вперше згадується 16 серпня 1613 року, коли до Пашківки втекли мешканці з містечка Хабного.

В Пашківці на полях подекуди збереглися залишки Змійового валу, що говорить про важливість даного населеного пункту в системі оборони Київської Русі.

Пізніше помістя належало магнатам Харлінським, власникам Бишева.

В 1840 р. Леон Харлінський подарував Пашківку в придане онуці Анастасії.

Збереглися свідчення, що незначні ділянки землі тримали німці-колоністи. Їхня колонія називалась Павлинівка.

У 1918 р. створено революційний комітет, який очолював селянин Петро Григорович Нестерчук. Цього ж року під його керівництвом селяни виступили проти поміщика Збуровського.

У 1920 р. утворилася сільрада, очолювана Калеником Семеновичем Сіренком.

У 1927 р. відкрилася школа.

Село було окуповане нацистами 10.07.1941 р. Понад 300 жителів боролися на фронтах, у партизанському загоні Григорія Григоровича Кухаря.

В 1955 р. відкритий пам’ятник героям Великої Вітчизняної війни.

У 1988р. було збудовано дитячий садок, у 1993 р. — нову загальноосвітню школу І-ІІІ ст. (старе приміщення 1927 р. збереглося донині).

Культурні потреби жителів обслуговує Будинок культури на 350 місць.

Нині на території Пашківської сільської ради діють Пашківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, дитячий садок, Будинок культури, ФАП, відділення зв’язку, сільська рада.

Пашківка була центром сільської ради до складу якої увійшов населений пункт – Вітрівка.


с. Вітрівка

За народними переказами, назва походить від дерев’яних вітряків, які стояли за околицею села в місцевості, де часто віяли вітри.

В перший місяць окупації була створена підпільно-молодіжна група, яку очолив 16-ти річний І.С. Петренко. Одним із напрямів діяльності організації було добування зброї із зруйнованих дотів під Києвом.

У вітрівській школі в перші дні війни був обладнаний німецький госпіталь.