Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода
№ п/пНайменування населених пунктів, що входять до складу старостинського округуЧисельність наявного населенняЗагальна площа території (км²)
1село Великий Карашин5642,85
2село Малий Карашин2831,59

с. Великий Карашин

З давніх-давен на території села розміщувалися багатолюдні поселення. Про це свідчать знайдені знаряддя праці та рештки поселень доби пізнього неоліту.

За легендою, село було засноване під час монгольського іга. Оскільки береги річки Здвиж зближені, монголи вирішили побудувати переправу. Одночасно поряд зростала фортеця для татарського володаря на ім’я Карашин. Потім ця назва закріпилася за селом, а маленька річечка, де стояла охорона, стала зватися Карашинкою. Отже, роком заснування села Великий Карашин вважається 1242 рік.

У 1900 р. село належало Никифору Прохоровичу Озерському. У ньому були православна церква, церковно-приходська школа, водяний млин з трьома робітниками, що належав власнику володіння Озерськкому, запасний хлібний магазин.

Навесні 1929 р. у с. Карашин на землях селян і одноосібників було вирішено створити ТСОЗ. На початку 1931 р. повністю завершено колективізацію.

Після голодомору в 1935 р. почалася боротьба з релігією, зруйновано дерев’яну церкву Святої Трійці у Великому Карашині, яку було побудовано на старовинному городищі, там де зберігаються залишки рову та валу.

У Великому Карашині працювала неповна середня школа.

У 1941 р. почалася Велика Вітчизняна війна. Більше 290 карашинців було мобілізовано.

151 житель загинув на фронтах війни. У центрі села встановлено пам’ятник воїнам і меморіальні плити, на яких викарбовано імена загиблих.

Після звільнення села від фашистів жителі розпочали відбудову зруйнованого господарства.

У 1955 р. побудовано Будинок культури, проведено радіо, телефон.

Нині у селі діє Великокарашинська ЗОШ I–III ступенів, ДНЗ «Калинка», ФАП, Будинок культури, бібліотека, відділення зв’язку; працюють 6 магазинів, комунальне підприємство «Карашин-сількомунгосп». До 675-ї річниці Великого Карашина, яку відзначали 2007 року, збудовано нову Свято-Троїцьку церкву.


с. Малий Карашин

Виникнення його і історія тісно пов’язані з Великим Карашином. Під час колективізації в Малому Карашині створено колгосп «12 років Жовтня». Згодом почала діяти початкова школа.