Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Нещодавно головним державним інспектором Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Світланою Синяченко проведено зустріч з представниками органів місцевого самоврядування Макарівської ОТГ, під час якої обговорено питання застосування РРО та КОРО фізичними особами – підприємцями, оподаткування МПЗ та електронні сервіси ДПС.

Представників органів місцевого самоврядування інформували щодо обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій усіма платниками єдиного податку ІІ-ІУ груп, діяльність яких пов’язана зі сферою торгівлі, громадського харчування та послуг, окреслили коло суб’єктів господарювання, які можуть не застосовувати РРО/ПРРО: платники єдиного податку 1 групи, суб’єкти господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю на території села з використанням РК та КОРО, а також підприємці, які отримують кошти за товари/послуги виключно на розрахунковий рахунок (у форматі ІBAN), повідомили про відновлення застосування штрафних санкцій до порушників законодавства у сфері розрахункових операцій з 01 жовтня 2023 року.

Також під час зустрічі було зазначено, що у разі передачі земельних ділянок в оренду при умові належного оформлення таких взаємовідносин відповідно до чинного законодавства, МПЗ визначається для орендарів. Сума податку з МПЗ сплачується до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Окремо зупинились на перевагах використання електронних сервісів ДПС, роз’яснили як здійснювати листування з податковою службою онлайн.

Наприкінці зустрічі були надані вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.