Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Шановні мешканці
Макарівської селищної територіальної громади!

Макарівська селищна територіальна громада – це біля 22 тисяч дворів і приватних будинків та біля 2 тисяч квартир у багатоквартирних будинках. Це одна спільна, велика оселя для майже 34 тисяч мешканців, чистота якої починається із сумлінного ставлення її мешканців до довкілля, поваги до себе та оточуючих, злагодженої роботи комунальних підприємств, місцевої влади та пересічних громадян. Тобто чистота територіальної громади – спільна справа всіх її жителів.

Відповідно до Закону України «Про відходи», Правил благоустрою території населених пунктів Макарівської селищної територіальної громади, затверджених рішенням Макарівської селищної ради від 19.08.2021 № 209-10-VII (надалі – Правила благоустрою) Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

До джерел утворення побутових відходів стаття 1 зазначеного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи, а це: житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки.

На виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.
Крім того, кожен мешканець Макарівської селищної територіальної громади зобов’язаний дотримуватись Правил благоустрою території населених пунктів Макарівської селищної територіальної громади.

Відсутність договору на вивезення побутових відходів зі спеціалізованими організаціями відноситься до порушень Правил благоустрою.

При виявленні фактів порушень Правил благоустрою уповноважені органи мають право складати протоколи, в яких фіксувати порушення.

Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти (від 340 грн. до 1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста (від 850 грн. до 1700 грн.)неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Укладання договору на вивезення твердих побутових відходів є обов’язковим!

Нині, усім нам, варто вчитися дбати про належний екологічний та санітарний стан села, селища, щоб всі були задоволені, щасливі та здорові.

Тож, шановні мешканці Макарівської селищної територіальної громади, давайте не смітити там, де живемо, і поводитися із сміттям, відповідно до чинного законодавства.