Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

29 вересня 2022 року виповнюється 81-ті роковини однієї з найтрагічніших сторінок в історії ХХ ст. – початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва.

Урочище Бабин Яр у місті Києві – можливо, найбільш жахливий, але далеко не єдиний символ Голокосту в Україні. Масові страти людей за національною, етнічною, расовою, культурною, релігійною та класовою ознаками проводилися гітлерівцями по всій території України. Не стала винятком і Макарівщина. На сьогодні краєзнавцям відомо про кілька місць масових розстрілів на території нашої громади.

Проте у 2022 р. геноцид знову прийшов на українську землю.

Сьогодні рашисти, наслідуючи нацистів, заявляють про «розв’язання українського питання» подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання», а вигаданий у російській федерації «антифашизм» став прямою загрозою для євреїв у сучасній Україні. Жорстокі масові вбивства людей рашистами, вчинювані ними фізичні й моральні тортури, намагання спалити тіла, щоб приховати свої злочини, як свого часу, відчуваючи наближення поразки, робили нацисти. Відомості зі звільнених Мотижина, Андріївки, Липівки та інших населених пунктів нашої громади і досі жахають людство.

Світове співтовариство має пам’ятати: мир, безпека й рівновага в Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх рашистських злочинців буде належно покарано – так, як колись було покарано нацистських злочинців.