Соціальна сфера дуже значима ланка у будь-якій державі, напрямки діяльності якої, спрямовані на забезпечення соціального захисту та надання державних гарантій, підтримки найвразливіших категорій громадян. Соціальна сфера в Україні представлена широким спектром державних, комунальних, громадських, комерційних установ, організацій, об’єднань. Тільки в державній соціальній сфері працюють десятки тисяч людей, які кожного дня опікуються тим, щоб громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, сім’ї з дітьми та всі інші, хто опинився в складній життєвій ситуації, отримали необхідну соціальну допомогу.

Мабуть, жодна інша професія не вимагає від людини настільки безмежного гуманізму, співчуття, терпіння і віри в людей, як праця соціального працівника.

І сьогодні, напередодні професійного свята Дня працівника соціальної сфери, хочеться висловити слова вдячності соціальним працівникам Макарівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Макарівської селищної ради за їхню нелегку, але настільки важливу і благородну місію в суспільстві – служіння людям.

В територіальному центрі працюють 31 соціальні робітники, які надають соціальні послуги в 25 населених пунктах нашої громади та на обслуговуванні яких знаходиться 1084 осіб.

Щоденна турбота соціальних робітників полягає в забезпеченні своїх підопічних продуктами харчування, медикаментами, господарськими, промисловими та іншими товарами. В залежності від потреби, соціальні робітники надають допомогу в приготуванні їжі, прибиранні житла, обробітку присадибної ділянки, проводять звірку платежів та оплату за комунальні послуги, супроводжують до медичних закладів та інших установ тощо.

Окрім того, не залишені поза увагою і багатодітні, неповні малозабезпечені сім’ї з дітьми, в тому числі і сім’ї, в яких виховуються діти з інвалідністю та інші категорії населення, які потребують допомоги. Соціальні працівники постійно надають їм благодійну допомогу продуктовими наборами, одягом, взуттям та іншими предметами вжитку. При відділенні також функціонують Пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, Банк одягу, Швейна майстерня по ремонту одягу та Перукарня.

Всього у відділенні на обліку знаходяться 428 осіб.

Працівники відділення денного перебування надають літнім людям, інвалідам, учасникам АТО та членам їх сімей послуги соціальної адаптації; психологічні послуги; соціально–медичні послуги.

Для пенсіонерів при відділенні відкрито «Університет третього віку», при якому діють 4 факультети: «Факультет основ органічного землеробства», «Факультет основ медицини, психології та здорового способу життя», «Факультет декоративно-прикладного та художнього мистецтва», «Основи комп’ютерної грамотності».

Як і кожного року, в цьому році до дня професійного свята відзначені грамотами та подяками найкращі працівники територіального центру, а саме: Харченко А.Л., Осталецька І.М., Яновська Т.Б., Нестерчук Т.В., Зозуля О.О., Карпова О.М., Кримаренко Т.С., Макарова І.М., Мамула З.О., Пацан М.Л., Пінчук Л.І., Тимошенко В.Б., Чижикова Н.Г.

Нехай множаться добрі вчинки, здійснюються
найкращі плани та задуми, а служіння обраній справі,
чуйність та щедрість приносять вам людську шану та повагу!