Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

За ініціативою ВООЗ в усіх країнах світу в останній тиждень квітня відзначається Всесвітній тиждень імунізації (ВТІ), який триватиме з 24 до 30 квітня 2023 року.

Проведення Тижня імунізації покликане привернути увагу громадськості до імунізації як однієї з головних профілактичних заходів, що дозволяють уберегти людство від інфекційних захворювань. За даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті від дифтериту, правця, кору, краснухи, а у 750 тис. – запобігти тяжким ускладненням інфекційних захворювань. Нині перелік тяжких інфекцій, які можна контролювати засобами імунопрофілактики, поступово збільшується. Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями.

Якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється на населення, адже створюється колективний імунітет.

В Україні обов’язковими для дітей є щеплення проти 10 небезпечних хвороб: туберкульозу, гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, епідемічного паротиту («свинки»). Усі вони внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, і держава надає їх безоплатно. Для дорослих потрібно кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця. У період воєнного стану це питання є надзвичайно актуальним для збереження здоров’я військовослужбовців, а також і цивільного населення.

Пам’ятайте, що своєчасне зроблене щеплення захистить Вас і Ваших близьких від інфекційних захворювань і їх тяжких ускладнень. Ефективність імунізації є найвищою в разі дотримання зазначених у Календарі вікових строків вакцинації та ревакцинації. Відмовлятися від щеплень не треба, так як це – найкращий винахід людства, який дозволив зберегти мільйони людських життів.

Бережіть себе та своїх близьких!