Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Нещодавно у Макарівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році». На запитання платників податків відповідала начальник ДПІ Лілія Джига.

В ході «гарячої лінії» платники податків, зокрема, цікавились новою формою декларації про майновий стан і доходи.

Громадянам було надано роз’яснення, що Міністерство фінансів України наказом від 17.05.2022 № 143, який набрав чинності з 01 січня 2023 року, викладено у новій редакції форму податкової декларації про майновий стан і доходи (Декларація) та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Зокрема, форма Декларації має наступні нові додатки:
– Додаток Ф4 – розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, оподатковуваних доходів від продажу протягом звітного (податкового) року об’єкта(ів) нерухомого та/або рухомого майна;
– Додаток МПЗ – розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік, що розраховується фізичним особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Громадяни також отримали відповіді на питання щодо підстав для подання податкової декларації про майновий стан і доходи, граничних строків сплати податкових зобов’язань, визначених у Декларації та щодо права на податкову знижку за наслідками звітного 2022 року.

Кожному платнику податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано повну та вичерпну відповідь.