Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Захід проведено начальником Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Лілією Джигою.

Відповідаючи на питання платників Лілія Джига звернула увагу, що з 01 січня 2022 року є обов’язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки (незалежно від отриманого доходу за попередній рік). Відповідно до вимог п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій та/або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи.

Платникам було доведено послідовність дій суб’єкта господарювання для реєстрації програмного РРО. Зокрема, суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний РРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви, що подається в електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу, або засобами телекомунікацій. Після включення ПРРО до реєстру ПРРО такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Також начальник ДПІ розповіла громадянам, що з 01 січня 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих впродовж 2021 року. Відтак річну податкову декларацію про доходи за минулий рік за новою формою зобов’язані заповнити та подати до 01 травня 2022 року громадяни, які отримали доходи, з котрих торік не сплачено податок на доходи фізичних осіб.

Всім платникам, які звернулись на «гарячу лінію» були надані вичерпні відповіді.