На питання платників щодо надання адміністративних послуг під час чергової «гарячої» телефонної лінії відповідала начальник Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Лілія Джига.

Цього разу платників найбільше цікавили питання отримання довідки про доходи громадян, подання податкової звітності в електронному вигляді та порядку отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків.

Відповідаючи на питання Лілія Джига повідомила, що для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків фізична особа має звернутися особисто або через представника з наданням нотаріально засвідченої довіреності.

Також вона наголосила про електронний сервіс, який дозволяє в режимі он-лайн через «Електронний кабінет» отримати весь спектр адміністративних послуг. Зокрема, подати до ДПС в електронному вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису запит та отримати відповідь “Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків”.

Учасники прямого спілкування також цікавились деталями застосування РРО/ПРРО під час частих випадків відключення електроенергії та відсутності інтернет-зв’язку.

Лілія Джига нагадала про можливість легалізації неоподаткованих активів у рамках податкової амністії, порядок декларування доходів громадян та механізм отримання податкової знижки за 2022 рік.

На всі запитання було надано вичерпні відповіді.