Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Нещодавно в Макарівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань щорічної кампанії декларування доходів громадян, застосування електронних сервісів ДПС та застосування РРО/ПРРО. На запитання додзвонювачів відповідала начальник ДПІ Лілія Джига.

В ході телефонної розмови посадовець роз’яснила норми діючого податкового законодавства стосовно декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року; хто зобов’язаний подати декларацію про майновий стан і доходи та випадки, за яких платники податків зобов’язані самостійно обчислити суму податку, що підлягає сплаті до бюджету за результатами звітного податкового року.

Відповідаючи на питання, податківець акцентувала увагу на граничних термінах подання декларації та сплати податків громадянами. А саме, у разі виникнення обов’язку декларування подати звітність необхідно до 01 травня 2024 року, сплатити ПДФО та військовий збір – до 1 серпня. Подати декларацію для отримання податкової знижки можна до 31 грудня поточного року.

Під час спілкування Лілія Джига розповіла про можливості подання декларації без відвідування податкової інспекції, в режимі онлайн, про спрощення процедури декларування доходів громадянами через електронний сервіс «Передзаповнення декларації про майновий стан і доходи» розділу «ЕК для громадян» в Електронному кабінеті на вебпорталі ДПС. За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді. Для декларантів, які використовують право на податкову знижку, є можливість додавання копій первинних документів.

Фахівець звернула увагу, що для подання декларації громадяни також можуть скористатися мобільним застосунком «Моя податкова».

Для роботи з цими сервісами необхідно мати електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.

Також посадовець акцентувала увагу на необхідності реєстрації та використанні РРО/ПРРО фізособами-підприємцями, які здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Вона наголосила, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані їх проводити на повну суму покупки (надання послуги) через реєстратори розрахункових операцій. Не зобов’язані застосовувати РРО суб’єкти господарювання, які отримають кошти виключно на поточний рахунок за реквізитами (IBAN) та платники єдиного податку 1 групи.

Платники цікавились порядком реєстрації програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО), порушувались питання щодо механізму відкриття та закриття робочої зміни при застосуванні ПРРО, як здійснюється програмування найменування товарів через ПРРО.

Кожному платнику, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано повну та вичерпну відповідь.