Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Як отримати компенсацію на відбудову приватного будинку на власній земельній ділянці? Покроковий алгоритм:

1⃣ Подача заяви:
Подати до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна (далі – Комісія), заяву у електронній формі – через Дію.

2⃣ Опрацювання заяви:
Комісія у визначений законом термін опрацьовує відповідну заяву та приймає рішення про нарахування коштів.

3⃣ Припинення права власності.
Якщо рішення комісії буде позитивним, заявник повинен припинити право власності на зруйнований будинок після затвердження виконавчим комітетом Макарівської селищної ради такого рішення і до моменту проведення виплати компенсації. Зробити це можна в державного реєстратора чи нотаріуса.

☝️При цьому припиняти право на земельну ділянку, на якій розташований зруйнований об’єкт не потрібно.

4⃣ Повідомлення про початок будівельних робіт:
Виготовити будівельний паспорт, після чого подати повідомлення про початок будівельних робіт через Дію або звернутись до Центру надання адміністративних послуг.

📍Найближчий ЦНАП: вул. Сергія Корольова, 7, смт Макарів.

5⃣ Отримання компенсації:
Кошти зараховуються двома траншами по 50%.
Після першого траншу потрібно подати повідомлення про проведення проміжного етапу через додаток Дія.
Залишок суми невиплаченої компенсації надійде після обстеження Комісією об’єкту будівництва і підтвердження використаних коштів за цільовим призначенням.

❗️Звертаємо вашу увагу
Важливо зберігати копії чеків на придбання будівельної продукції чи виписок банку із спеціального рахунка та/або копії актів виконаних робіт/наданих послуг, пов’язаних із створенням об’єкта будівництва.

6⃣ Отримання коштів:
Гроші зараховуються на банківську картку єВідновлення, яку можна відкрити в банках-партнерах програми. Ці кошти можна витратити тільки в будівельних магазинах на придбання матеріалів або укласти договір з підрядниками на будівництво об’єкту. Будівельні магазини та підрядники мають бути зареєстровані як учасники єВідновлення.