Макарівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що в ході проведення кампанії декларування доходів громадян за 2021 рік працівниками ДПІ постійно проводяться роз’яснювальна робота щодо подання декларації та порядку її заповнення.

Відповідно до ст.166 п.166.3.3 ПКУ подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (відповідно до норм п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розд. І Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені).

Відшкодування за оплату на навчання розповсюджуються лише на послуги вітчизняних вищих навчальних закладів та не враховує оплату додаткових курсів чи навчання на військовій кафедрі.

Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходу, отриманого платником податку – резидентом протягом звітного податкового року у вигляді заробітної плати та нараховується лише в межах її розміру.
З метою отримання податкової знижки декларація подається до визначеного законодавством терміну (по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року).

У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.