Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Приватний підприємець, який бажає залучити найманих працівників насамперед повинен укласти з найманим працівником трудовий договір у письмовій формі, видати наказ про прийом працівника на роботу, надіслати повідомлення до податкової інспекції за місцем реєстрації. Повідомлення подається підприємцем до територіальних органів ДПС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Інформація, що міститься у повідомленні, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.
Після документального оформлення працівника та виконання ним обумовлених трудовим договором завдань йому нараховується та виплачується заробітна плата. При цьому, мінімальний розмір заробітної плати є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників і на сьогодні складає 6000 грн. на місяць. З нарахованої зарплати (але не нижче мінімальної) підприємець повинен утримати та перерахувати до бюджету: 18 % податку на доходи фізичних осіб, 1,5 % військового збору, а також сплатити 22 % єдиного внеску.