Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Під час війни наші громадяни досить часто втрачають документи, зокрема і про освіту.

☝️ Україну щоденно бомблять, знищуючи міста, села та будинки їхніх жителів, а разом з тим знищуються і документи. Крім того, часто згорають під час пожеж, втрачаються, коли люди рятуються з зони бойових дій, з тимчасово окупованих територій тощо. Доля документів, які залишилися у закладах освіти на територіях, що наразі окуповані, також частіше за все є невідомою.

📧 Освітній омбудсмен, до якого надходить чимало звернень громадян щодо відновлення втрачених документів, де просять допомогти у вирішенні даного питання, дає кілька порад, як їх не втратити або ж мінімізувати час для їхнього відновлення.

❗️Тож, як тільки отримали якісь документи, зокрема про освіту, НЕГАЙНО, буквально у той же день зробіть кілька копій, а також відскануйте та завантажте їх у будь-яке хмарне сховище.

❗️Папку у хмарному сховищі варто архівувати та поставити пароль. Пароль не має бути занадто простим (“12345…” чи “пароль”), але і занадто складним його теж не варто робити – адже важливо, щоби ви легко його запам’ятали. Наприклад, це може бути українське слово (чи кілька слів), які вводяться, коли ввімкнена англійська розкладка клавіатури, а також цифри, які мають для вас особливе значення.

❗️Назва папки не повинна бути пов’язана із документами. Тобто вона не повинна називатися “документи”, “паспорти” тощо. Найкраща назва – нейтральна, але зрозуміла для вас і ваших близьких.

❗️Розташовуватися папка має не одразу за прямим посиланням хмарного сховища: варто створити папку з нейтральною назвою, в яку можна накидати декілька зображень та файлів, а в ній створити ще одну папку, в яку вже завантажити ваші документи.

❗️МОЖНА І ВАРТО надати доступ до папки та пароль тим людям, яким ви довіряєте. Це дуже корисно і, крім того, дозволяє набагато швидше розв’язувати проблеми з відновленням документів.

Інформацію про те, як відновити документи, ви можете знайти на довідковому вебсайті:
➡️ Відновлення документа про базову та повну загальну середню освіту в разі втрати чи пошкодження (отримання дубліката):
https://bit.ly/3olilt2
➡️ Відновлення документа про професійну освіту:
https://bit.ly/3Op9ykc
➡️ Відновлення документа про вищу освіту (дублікат):
https://bit.ly/3yPIF36
➡️ Відновлення трудових книжок:
https://bit.ly/3aX2XA0
➡️ Відновлення документів про атестацію:
https://bit.ly/3yXkGPF