Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

З 1 вересня в Україні триває кампанія одноразового добровільного декларування активів. Як нагадав заступник начальника ГУ ДПС у Київській області Володимир Луговський, до 1 вересня 2022 року громадяни України мають нагоду задекларувати свої активи, з яких не були сплачені податки або сплачені в неповному обсязі, та сплатити збір за відповідними ставками. Окремо Луговський розповів, що об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути активи фізичної особи, які належать декларанту на праві власності (у тому числі на праві спільної часткової або спільної сумісної власності) та знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація), зокрема, інші активи фізичної особи, у тому числі майно.
Для об’єктів декларування, визначених підпунктами «б» – «е» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначається, зокрема, але не виключно, як:

  • витрати декларанта на придбання (набуття) об’єкта декларування
  • вартість, що визначається на підставі оцінки майна та майнових прав, фінансових інструментів, інших активів. Оцінка щодо об’єкта декларування проводиться відповідно до законодавства країни, де знаходиться такий актив. Вартість активів, визначена в іноземній валюті, відображається в Декларації у гривні за офіційним курсом національної валюти, встановленим Національним банком України станом на дату подання Декларації.

Отже, зазначив Володимир Луговський, у разі якщо фізична особа є власником активів, які придбані за рахунок коштів з яких податки не були сплачені, то базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є витрати на придбання зазначених активів або їх оціночна вартість, тобто база визначається платником самостійно.