Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Центр наданні адміністративних послуг повідомляє:

З початком повномасштабної військової агресії Російської Федерації проти України серед численних злочинів країни-агресора має місце і знищення значної кількості об’єктів нерухомого майна – як житлового, так і нежитлового фонду.

Тож для багатьох громадян стали актуальними питання щодо правового режиму таких об’єктів, а також питання, пов’язані з компенсацією за знищену внаслідок військової агресії нерухомість.

Відповідно до статті 349 Цивільного кодексу України право власності на майно припиняється в разі його знищення.

Водночас, згідно з частиною першою статті 182 Цивільного кодексу України припинення права власності підлягає державній реєстрації.

Питання реєстрації припинення права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав) на закінчений будівництвом об’єкт нерухомого майна або об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням врегульовано пунктом 75 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 (в редакції постанови від 23.08.2016 № 553).

👉 Так, для державної реєстрації припинення права власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням подаються:

☑️ заява власника закінченого будівництвом об’єкта чи об’єкта незавершеного будівництва, справжність підпису на якій засвідчена відповідно до Закону України «Про нотаріат»;
☑️ документ, що посвідчує право власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт незавершеного будівництва (крім випадків, коли право власності на такий об’єкт вже зареєстровано в Державному реєстрі прав або коли такий документ відсутній у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням).

Важливо враховувати, що державна реєстрація припинення права власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням проводиться за наявності відомостей про факт знищення, отриманих державним реєстратором з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі – ЄДЕССБ).

Отже, зареєструвати припинення права власності на знищений об’єкт нерухомого майна внаслідок військової агресії російської федерації можливо за умови обов’язкового внесення таких відомостей до ЄДЕССБ.