Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Оприлюднення особистих даних військовополонених чи зниклих безвісти українців у соціальних мережах, а також передача їх стороннім особам можуть нашкодити їм та їхнім сім’ям.

❗️Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає, що російські спецслужби активізували збір персональних даних зниклих безвісти українців.

🗣 Численні телеграм-канали обіцяють знайти військовослужбовців, які потрапили в полон або зникли безвісти. Для цього вони просять у родичів і близьких особисті дані та іншу інформацію.

Яку інформацію не можна передавати незнайомцям❓

▫️Номер телефону, інші контакти.
▫️Адресу проживання.
▫️Інформацію про політичні погляди, попереднє місце роботи, сім’ю полоненого.
▫️Профіль у соцмережах.
▫️Дані військовослужбовця (ПІБ, номер бригади, військову спеціальність, позивний, звання, обставини потрапляння в полон).
▫️Місце дислокації підрозділу.
▫️Фото/відеоматеріали, зокрема із побратимами.

Чому не варто цього робити❓

Передаючи інформацію стороннім особам, ви можете погіршити становище вашої близької людини.

Чимало таких каналів організовують представники спецслужб країни-агресора або шахраї з метою видурювання грошей. Також спецслужбісти можуть вдаватися до маніпулювання чи шантажу.

☝️ Пам’ятайте, що пошуками вашої близької людини займаються професійно та безкоштовно фахівці уповноважених державою органів.

Повідомити Національне інформаційне бюро (НІБ) про потрапляння людини у ворожий полон можна зателефонувавши на гарячу лінію за номером:
☎️ 1648 або (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону) чи скориставшись іншими каналами комунікації за посиланням https://nib.gov.ua/