Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

На питання платників відповідала начальник Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Лілія Джига.

Під час «гарячої лінії» посадовець поінформувала, що наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 року №№148 затверджено Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення. Це зроблено з метою спрощення алгоритму заповнення реквізиту «Призначення платежу» платниками шляхом скорочення кількості його обов`язкових полів.

Лілія Джига розповіла, що цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року мають використовувіти виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису». Це не стосується платників єдиного рахунку.

Разом з тим дозвонювачі дізналися, що для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків та зборів, також використовувати старий формат реквізиту «Призначення платежу».

Також громадян цікавили питання порядку заповнення декларації про майновий стан і доходи, терміни подачі декларації, порядок отримання податкової знижки за навчання.

На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства.