Офіційний веб-сайт
Погода

Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови – свято, що нагадує про значення та цінність мовного надбання кожного народу.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України, було видано розпорядження Президента України від 14 лютого 2002 року № 34/2002-рп “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”.

Згідно зі статтею 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.

Для нас, українців, це особливий день, адже наша мова – це наша зброя, ідентичність і символ незламності. Протягом століть її намагалися знищити, але вона вистояла і сьогодні звучить ще сильніше.

Цікаві факти про українську мову

💙 Українська мова – одна з наймилозвучніших у світі! За результатами міжнародного конкурсу в Парижі, вона посіла друге місце після італійської за мелодійністю.

💛 Одна з найбагатших мов за кількістю слів
Українська мова налічує понад 250 тисяч слів, а найбагатший словниковий запас серед українських письменників мав Іван Франко – понад 10 тисяч слів.

💙 Одна з найдавніших мов Європи
За даними мовознавців, українській мові понад 1000 років, а її корені сягають ще Київської Русі.

💛 Найменш уживаною на початку слова в українській мові є літера “Ф”. Лише три слова на цю літеру є власне українськими (Федір, фе, форкати). Інші слова на “Ф” є запозиченими.

Найбільше слів у нашій рідній мові починається на літеру “П”.

💙 Українська мова багата на синоніми. У Словнику синонімів української мові є понад 17 000 синонімічних рядів. Найбільше синонімів має українське слово “бити”. У нього їх 45. Лексема “завірюха” має 40 синонімів.

💙 Однією з особливостей нашої мови є чимала кількість зменшувально-пестливих форм: козенятко, вороженьки, їстоньки, спатоньки, недалечко, теперечки, сонечко, рученька, дівчинонька.

💛 Найдовше слово української мови – «дихлордифенілтрихлорметилметан» (хімічна сполука).

💙 Перша друкована книга українською мовою – «Апостол» Івана Федорова, видана у 1574 році у Львові.

💛 “Заповіт” Тараса Шевченка перекладено понад 150 мовами світу. Це рекорд серед українських творів.

🗣 Тож говорімо українською, популяризуймо її та зберігаймо для майбутніх поколінь!

🇺🇦 Нехай рідне слово єднає та надає сил у боротьбі!
🇺🇦 Мова – це ДНК нації!