Нещодавно начальником Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Лілією Джигою було проведено засідання « круглого столу», на якому були розглянуті питання застосування РРО/ПРРО, кампанії декларування – 2022, застосування одноразового ( добровільного) декларування.

Відкриваючи захід, Лілія Джига наголосила, що з початку 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році. Декларацію про майновий стан і доходи можна подати у паперовому або електронному вигляді за допомогою Електронного кабінету».

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами в приватній частині Електронного кабінету у розділі «ЕК для громадян» діє електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість заповнення декларації та надсилання її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів.

Також до присутніх була доведена інформація, що стосується новацій у законодавстві з питань застосування РРО та ПРРО, а саме, хто повинен застосовувати РРО/ПРРО, а хто звільняється від їх застосування.

Платникам також повідомлено, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Декларанти матимуть право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори, до 1 січня 2021 року. При цьому в Декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.

Наприкінці заходу учасники мали можливість поставити запитання щодо заявлених тем та отримати на них кваліфіковані відповіді.