Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Нещодавно в Макарівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області проведено «круглий стіл» з представниками малого та середнього бізнесу за участю начальника ДПІ Лілії Джиги. Метою проведення такої зустрічі було обговорення проблемних питань залучення до декларування осіб, які отримували доходи у 2022 році.

Очільниця зазначила, що з 01 січня 2023 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані подати фізичні особи-платники податків, у разі, якщо протягом 2022 року вони отримували: доходи не від податкових агентів, тобто, від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність; доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування; іноземні доходи; спадщину, чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення; в інших випадках, передбачених законодавством.

Заповнити і подати декларацію можна в податковій інспекції за місцем реєстрації або через Електронний кабінет платника, у разі наявності ключа електронного цифрового підпису та відповідного програмного забезпечення.

На завершення заходу учасники отримали відповіді на проблемні питання, що їх цікавили.