Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Нещодавно начальником Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО. На запитання платників податків відповідала начальник ДПІ Лілія Джига.

Під час спілкування з платниками посадовець звернула увагу, що відповідно до положень чинного законодавства України, починаючи із 01.01.2022 втратили дію пільги щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) або програмних РРО, а тому фізичні особи-підприємці (крім платників єдиного податку першої групи) при здійснені розрахунків за товари (послуги) зобов’язані застосовувати РРО або програмні РРО на загальних підставах.

Крім того Лілія Джига проінформувала додзвонювачів, що з 01 жовтня цього року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, до порушників будуть застосовуватись фінансові санкції відповідно до норм Закону України від 30.06.2023 року №3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Фахівець роз’яснила послідовність дій при реєстрації касових апаратів та нагадала, що перш ніж подавати заяву про реєстрацію РРО чи ПРРО, необхідно подати повідомлення за формою 20-ОПП щодо господарської одиниці, де буде використовуватися даних касовий апарат.

На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного податкового законодавства.