Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Національний конкурс «Благодійна Україна» – щорічний Всеукраїнський конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» з метою розвитку ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик.

Це єдиний діючий загальнонаціональний проект із відзначення благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільстві, який розпочав свою історію у 2007 році з конкурсу «Благодійник року», а в розширеному форматі конкурсу «Благодійна Україна» – проводиться з 2012 року. За підсумками конкурсу кращих благодійників, волонтерів та меценатів країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначають унікальною нагородою – бурштиновим «Ангелом добра». «Ангел добра» – скульптура янгола з кераміки, із оздобленням сонячним камінням бурштином, який легально видобувається «Асоціацію Бурштиновий світ» на родовищі у Рівненській області. За роки проведення Конкурс став знаковою подією у суспільному житті нашої країни.

Метою конкурсу є всебічна підтримка волонтерського та благодійного руху України, популяризація благодійництва та волонтерства, визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення; сприяння розвитку благодійництва, як національної традиції, узагальнення і поширення інформації про кращі практики у сфері благодійництва.

Оргкомітетом Конкурсу визначаються 25 конкурсних номінацій, за якими проводиться відбір, оцінювання конкурсних заявок та визначення переможців:

Основні колективні номінації:
1.Благодійність великого бізнесу.11. Благодійність в соціальній сфері.
2. Благодійність середнього та малого бізнесу.12. Благодійність в сфері екології та охорони довкілля.
3. Корпоративна благодійність.13. Благодійність в захисті України.
4. Колективне волонтерство.14. Благодійність неурядового сектору.
5. Всеукраїнська благодійність.15. «Добро починається з тебе».
6. Регіональна благодійність.16. Молодіжні благодійні ініціативи.
7. Місцева благодійність.17. Благодійна акція року.
8. Благодійність в охороні здоров’я.18. «Платформа добра».
9. Благодійність в освіті та науці.19. «Інновації в благодійності».
10. Благодійність в культурі та мистецтві. 
Індивідуальні номінації: 
20. Благодійник року.22. Менеджер року у сфері доброчинності.
21. Волонтер року. 
Спеціальні номінації: 
23. Народний благодійник.25. Допомога з-за кордону.
24. Медіа і благодійність. 

Кожна конкурсна заява оцінюється незалежною Національною експертною радою. Рішення Національної експертної ради щодо визначення переможців та лауреатів оголошується на офіційній урочистій церемонії, яка традиційно проводиться у Києві навесні наступного року від оголошення початку Конкурсу.

У 2021 році організатори Конкурсу отримали 1163 конкурсні заявки, що є найвищим показником за всю історію проведення Конкурсу. Переможці Конкурсу та лауреати були визначені у всіх 25 конкурсних номінаціях.

Регіональні церемонії нагородження переможців Конкурсу проведені у 11 областях (у Львівській, Одеській, Хмельницькій, Житомирській, Херсонській, Київській, Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Харківській та Миколаївській).

Проведенням, презентацією, популяризацією та обранням переможців Національного конкурсу «Благодійна Україна» займаються керівні органи: Організаційний комітет, Наглядова рада, Національна експертна рада, Медіа-рада та Ділова рада.

Організаційний комітет очолює Олександр Максимчук – президент Асоціації благодійників України.
До складу Наглядової ради входять:
Анжеліка Рудницька – співачка, мисткиня, журналістка, волонтерка, громадська діячка. Голова Наглядової ради;
Іван Малкович – поет, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»;
Марія Бурмака – народна артистка України, співачка;
Сергій Фоменко – співак, лідер музичного гурту «Мандри»;
Ірма Вітовська-Ванца – акторка, волонтерка;
Лариса Білозір – народна депутатка України, громадська діячка;
Іванна Климпуш-Цинцадзе – народна депутатка України Верховної Ради IX скликання, Голова Комітету ВР з питань інтеграції України до ЄС;
Ірина Борзова – народна депутатка України, громадська діячка.

Додаткову інформацію про конкурс можна отримати на офіційному сайті www.blagoukraine.org/ https://vboabu.org.ua/, https://bit.ly/382H0tD
Facebook: BlagodijnaUkraina
Оргкомітет конкурсу: тел. +38 (067)16 40411,
електронна пошта: konkurs.blago@gmail.com