Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Фастівська районна філія ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» нагадує⤵️

☝️Кір – це гостре вірусне інфекційне захворювання, яке здатне уражати всі вікові групи населення, що не захищені вакцинацією. Здебільшого хворіють діти, проте реєструється багато випадків захворювання серед дорослих. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Джерелом збудника інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до 5-го дня від початку висипань. Найбільш сприятливі до кору ті, хто не перехворів і не щеплений. Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очі від хворої кором людини.

📌Вірус дуже летучий – з потоком повітря він може потрапити у сусідні приміщення й навіть на інші поверхи через вікна, вентиляцію, замкові щілини, тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим.

Початок захворювання гострий: висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту і слабкість. Потім – сухий кашель, запалення слизової оболонки очей – кон’юнктивіт (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною простудою чи грипом.

Через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки – посилюються. На другий, третій день хвороби на піднебінні з’являються рожеві крапкові висипання, а на слизовій оболонці щік – дрібні білясті плями, оточені гіперемірованою каймою.

Можливі ускладнення: запалення середнього вуха (отит) – найчастіше у дітей та в молодому віці; запалення дихальних шляхів (бактеріальний бронхіт); ларингіт, який часто у дітей ускладнюється несправжнім крупом; пневмонія. Захворювання на кір під час вагітності також може мати серйозні наслідки для здоров’я жінок від розвитк ускладнень до передчасних пологів.

❗️Профілактика кору. Основним способом профілактики цієї інфекції є вакцинація.💉

В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи (далі – КПК) у віці 12 місяців. Друге щеплення – у віці 6 років. Дітям, що не були вакциновані проти кору, паротиту чи краснухи за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення можна починати у будь-якому віці до 17 років 11 місяців 29 днів. У цьому разі дитина має отримати 2 дози з дотриманням між дозами мінімального інтервалу (1 місяць).

‼️Не займайтесь самолікуванням.

☝️Якщо з якихось причин Ваша дитина не була вакцинована відповідно до «Календаря профілактичних щеплень», зверніться за консультацією до лікаря.