Пілотний проект було розпочато з нашої громади в рамках підписаного раніше меморандуму про співпрацю між Макарівською селищною радою та Благодійним фондом Сергія Притули.

Від початку повномасштабного російського вторгнення тисячі українських родин змушені були покинути свої будинки, щоб уникнути окупації, знущань, тортур та смерті, а повернувшись додому на деокуповані території постали перед проблемою – є земля, але вже немає будинку, адже їхнє житло знищене внаслідок обстрілів окупантами.

Гуманітарний штаб Благодійного фонду Сергія Притули запускає нову ініціативу, яка допоможе українцям повернутися на власну землю. Це буде не модульне містечко, а окремі тимчасові приватні будинки на рідних земельних ділянках родин, які втратили житло.
Люди зможуть безкоштовно отримати тимчасовий мобільний будинок, поки будуть відбудовуватися після окупації чи бойових дій.

Перші модульні будиночки вже встановили на трьох зруйнованих обійстях в Макарові, кошти на які назбирали американські школярі зі штату Айдахо. Виробником будинків став український соціальний стартап Tera monada, який розробляє та створює модульний будинок під ключ за 3 дні, відповідно до вимог будь-якої родини.

У будинках уже є все необхідне для проживання, тому люди можуть одразу заселятися і почати відбудовувати свої «сімейні гнізда».

Як саме визначатимуть регіони та родини, які стануть учасниками проекту?

Проєкт реалізують у деокупованих регіонах, передусім Київській і Сумській областях, а також півночі Житомирської області. Пріоритетність в отриманні житла надаватиметься багатодітним сімʼям і людям, які втратили родичів під час окупації або на війні, особам, що втратили працездатність, особам пенсійного віку та людям з інвалідністю, сім’ям захисників, які боронять Україну від російської агресії.

Кошти для будівництва, у розмірі 55 тисяч долларів США, були зібрані американськими дітьми та БФ “In Ukraine with love”.

Учасники збору з США 31 липня 2022 року були присутні на заході та самостійно вручали ключі від осель новим власникам.
Партнерами проекту виступили – компанія АГРОМАТ, Eldorado.ua, Fiori, Avangard.

Наступного дня 01 серпня 2022 року Сергій Притула ініціював Проект Nest та запустив збір коштів на будинки після встановлення 3-х від дітей з США в Макарівській громаді.»

Довідково:
In Ukraine With Love – благодійний фонд, який був створений у березні 2022 року американкою з України – Світланою Міллер. Діяльність фонду повністю спрямована на допомогу Україні: допомога ЗСУ, гуманітарна допомога, закупівля медичного обладнання, збір коштів для побудови модульних будинків.