У господарствах Київської області триває збір урожаю. Вже намолочено понад 1 млн тонн урожаю зернових та зернобобових культур, зібраних із площі 342,92 тис. га. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба.

Він зазначив, що вже зібрали та намолотили озимої та ярої пшениці – 787,15 тис. тонн; озимого та ярого ячменю – 166,3 тис. тонн; жита – 17,84 тис. тонн; вівса – 1,32 тис. тонн; проса – 0,62 тис. тонн. Крім того, в області вже повністю зібрали урожай гороху – 15,7 тис. тонн.

Також аграрії області завершують збирання озимого та ярого ріпаку. На сьогодні вже зібрано 160,61 тис. тонн.

Олексій Кулеба наголосив, що лідерами Київської області зі збору врожаю у 2022 році є аграрії Білоцерківського, Бориспільського та Обухівського районів.

«Першими зі збору в регіоні є Білоцерківський, Бориспільський та Обухівський райони. Там зібрано понад 90% від запланованих площ пшениці та ячменю. Наразі господарства готуються до посіву озимих культур під урожай 2023 року», – зазначив Олексій Кулеба.

Усього на площі 131,6 тис. га планується посіяти: пшениці – 118,1 тис. га, ячменю – 5,5 тис. га, жита – 8 тис. га та ріпаку – 60,3 тис. га. Окрім того, сільгосптоваровиробники області також забезпечені мінеральними добривами, а саме: азотними – 115,3 тис. тонн фізичної ваги; фосфорними – 6,2 тис. тонн; калійними – 3,5 тис. тонн; комплексними – 40,8 тис. тонн.

«В умовах війни аграрії Київщини продовжують невтомно працювати, не збавляючи темпів. Адже на них важлива місія – накопичити продовольчий резерв для нашого регіону та держави», – підсумував Олексій Кулеба.

Управління комунікацій КИЇВСЬКОЇ ОДА