Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Платники податків під час розрахунків із споживачами починаючи поряд з традиційними РРО можуть застосовувати програмні РРО (далі – ПРРО).

Нормами Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (далі– Закон № 128-IX) передбачено запровадження ПРРО.

ПРРО має чимало переваг перед класичними, а саме:

  • вільний вибір для суб’єкта господарювання;
  • відсутність посередників (еквайєра, ЦСО);
  • відсутність експертизи для комерційних програмних РРО;
  • пристосовність для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему Windows, Android;
  • онлайн реєстрація в контролюючому органі;
  • виключно електронний документообіг;
  • безкоштовність (програмне рішення ДПС).

Реєстрація та застосування ПРРО здійснюється відповідно до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», згідно з яким реєстрація ПРРО та обмін документами між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу здійснюється виключно на підставі електронних документів з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів. Щоб зареєструвати ПРРО необхідно подати заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-ПРРО. Суб’єкти господарювання можуть зареєструвати ПРРО використавши безкоштовне програмне рішення, яке розміщено на вебсайті ДПС України у банері «Програмні РРО» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/. Там же у банері, розміщені нормативно – правові акти, відеоуроки щодо процедури реєстрації ПРРО, отримання електронних ключів у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, інструкції щодо заповнення та подання форм, інформаційні повідомлення щодо оновлення версій безкоштовних програмних рішень.