На запитання платників відповідала начальник Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Лілія Джига.
Під час телефонного спілкування громадяни цікавилися, хто може скористатись одноразовим добровільним декларуванням, які об’єкти підпадають під одноразове добровільне декларування,чи є подання декларації обов’язковим, чи підлягає перевірці така декларація і у який термін проводиться контролюючим органом така перевірка та у яких випадках подається уточнююча декларація.

В ході телефонної розмови було наголошено, що декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування і реалізація таких законодавчих нововведень – це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування.

Важливим моментом є також те, що в Декларації не зазначається інформація про джерела набуття декларантом об’єктів декларування. Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється протягом тридцяти календарних днів з дати подання декларації.

Також платників цікавили питання щодо переваг подання звітності в електронному вигляді, де можливо отримати електронні ключі, як зареєструватися в електронному кабінеті та інші.

На всі поставлені запитання були надані вичерпні відповіді.