Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановлені п.266.4 ст.266 Податкового кодексу України, відповідно до якого:
база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік) (п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).

Тимчасово, на період воєнного стану, відповідно до п.69.22 підрозд.10 розд.ХХ ПКУ податок на нерухоме майно не нараховується та не сплачується, зокрема, ФО:

  • за об’єкти житлової/нежитлової нерухомості, розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях (ТОТ);
  • за знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій РФ об’єкти житлової/нежитлової нерухомості, дані про знищення яких внесені до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України (далі – Реєстр майна);
  • за пошкоджені об’єкти житлової/нежитлової нерухомості (як такі, що потребують капремонту, реконструкції, реставрації, дані про пошкодження яких внесені до Реєстру майна.