Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято відоме як Водохреща.

Напередодні цього свята питання безпеки на льоду є особливо актуальним. Адже саме в цей період виникає ризик виникнення можливих надзвичайних ситуацій на водоймах. Саме тому рятувальники застерігають громадян бути обережними під час купання.

Щорічно рятувальники забезпечують безпеку цих заходів. Тож, всі охочі зможуть належно вшанувати християнські традиції у спеціально обладнаному для цього місці, без ризику для життя.

☝️Пам’ятайте:
✖️ неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном;
✖️ не можна розпочинати Хрещенські забави без представників служб порятунку і медичних працівників;
✖️не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду;
✖️при груповому купанні, кількість людей, що знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.

❗️Щоб уникнути виникнення небезпечних подій і трагічних наслідків під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо під час занурення нагадуємо правила безпечної поведінки:

1⃣ Протипоказання до крижаного пірнання: запальні захворювання носоглотки, серцево-судинні хвороби, неврологічні недуги, хвороби органів зору, запальні хвороби сечостатевої системи. У даному випадку матимете більші ускладнення.

2⃣ Виберіть місце. Найкраще занурюватися у воду у спеціально обладнаних місцях для йорданського купання. І не глибоких. Якщо ж ви самі вибираєте місце, візьміть до уваги, що водойма не має бути одразу глибокою – ви маєте відчувати дно, навіть зайшовши по плечі у воду. Також не варто стрибати у воду прямо з криги – краще сходити з берега, або з драбинки.

3⃣ Одяг та підготовка. Заздалегідь підготуйте сухий, натуральний, просторий одяг, у який ви швидко зможете перевдягнутися після купання, рушник, який швидко вбере воду і капці, у яких ви дійдете до ополонки і назад (адже сучасні береги водойм можуть приховувати різні сюрпризи).
Коли ж вже прийшли і вирішили купатися, перед самим зануренням, варто зробити невеличку розминку, аби розігрітися і не тремтіти тоді, коли скинете одяг.

4⃣ Правильно занурюйтеся. Занурюватися треба поступово входячи у воду. Ні в якому разі не можна одразу з головою пірнати з головою.
Бути у воді варто не довше хвилини – це саме той золотий час, під час якого ви можете занурюватися без ризиків для здоров’я.
І дотримуйтеся черги занурення. Не варто заходити в воду великим скупченням людей.

5⃣ Після купання. Важливо – швидко витертися рушником. На голову (не залежно від того, занурювали ви її у воду чи ні) надягнути шапку і після цього швидко надягнути одяг. Для запобігання переохолодження необхідно випити гарячий чай.

☝️Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму.