Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Нещодавно начальником Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Лілею Джигою проведено чергову зустріч з фізичними особами – підприємцями щодо початку деклараційної кампанії, використання сервісів ДПС та подання податкової звітності через «Електронний кабінет».

Податківець інформувала присутніх, що з 01 січня 2024 року стартувала кампанія декларування доходів. Наголосила на введені в дію з 01.01.2024 нової форми податкової декларації про майновий стан і доходи, у зв’язку із набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 “Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи” та змін порядку розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню з бюджету в зв’язку з використанням платниками права на податкову знижку.

Також Лілія Джига розповіла про те, які саме сервісні послуги можна отримати через Електронний кабінет платника. Вона відмітила, що завдяки таким сервісам можна не лише подати податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку, але й надіслати заяви, отримати довідки, ознайомитись з корисною інформацією від податкової тощо. При цьому у приватній частині Електронного кабінету інформація щодо облікових даних, поданої звітності, стану розрахунків з бюджетом, листів, запитів, реєстрації податкових накладних оновлюється в режимі реального часу.

Учасникам зустрічі також було доведено, що для фізичних осіб в Електронному кабінеті об’єднано сервіси для громадян в окремий Е-кабінет, який, зокрема, надає можливість: доступу до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно, відомості про які надходять до ДПС з відповідних реєстрів інших державних органів); доступу до сформованих податкових повідомлень-рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю; подання декларації про майновий стан і доходи; отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Наприкінці заходу платники отримали практичну допомогу щодо подання звітності в електронному вигляді.