Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Нещодавно в Макарівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань щорічної кампанії декларування доходів громадян, застосування електронних сервісів та переваг подання звітності в електронному вигляді. На запитання платників відповідала начальник ДПІ Лілія Джига.

Під час «гарячої лінії» посадовець докладно поінформувала щодо переліку доходів громадян, які підлягають обов’язковому декларуванню та звернула увагу, що кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2023 року, триватиме до 1 травня поточного року.

Крім того, наголосила, що для декларування доходів, отриманих у 2023 році потрібно подати нову форму Податкової декларації про майновий стан і доходи, яку затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.08.2023 № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Мінюсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873).

Лілія Джига розповіла, що за допомогою приватної частини Електронного кабінету можна подати податкову звітність в електронному вигляді, автоматично перевірити заповнену звітність на наявність арифметичних помилок та оновлення версій форматів документів, які є підставою для нарахування і сплати податків.

Відповідаючи на запитання щодо подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді начальник ДПІ пояснила, що для подання декларації громадяни можуть скористатися Електронним кабінетом платника або мобільним застосунком «Моя податкова».

При цьому наголосила, що для роботи з цими сервісами необхідно мати електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.

Всі дозвонювачі отримали вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.