Вчора в Макарівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області за участю начальниці ДПІ Лілії Джиги відбулася «гаряча лінія» щодо подання одноразової декларації фізособами та переваг подання звітності через електронний сервіс « Електронний кабінет» .
Лілія Джига наголосила, що громадяни України матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.
Декларант може вказати серед активів валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме та нерухоме майно, зокрема об’єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи за кордоном.
Із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.
Крім того, начальниця ДПІ акцентувала увагу слухачів для уникнення черг та незручностей скористатися сервісом « Електронний кабінет платника» для подачі звітності.
На всі питання було надано ґрунтовні відповіді.