Адреса: 08001, Київська обл., Бучанський р-н., смт Макарів, вул. ***

Головний спеціалістОставненко Інна Вікторівна
Головний спеціалістПетрушенко Олеся Анатоліївна
Провідний спеціалістЧинакало Роман Ігорович

Служба у справах дітей Макарівської селищної ради є виконавчим органом Макарівської селищної ради (надалі – селищна рада), утворений селищною радою відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (рішення сесії Макарівської селищної ради від 27.11.2020 року № 014-01- VIII).

У своїй діяльності керується Конституцією України, Сімейним і Цивільним кодексами України, Конвенцією ООН про права дитини, Законами України «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про освіту», «Про соціальні послуги», та іншими Законами України», актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, розпорядженнями голови Київської обласної державної адміністрації, наказами начальника Служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної адміністрації, рішеннями селищної ради та виконавчого комітету селищної ради, розпорядженнями селищного голови,  Положенням про Службу у справах дітей Макарівської селищної ради та іншими  нормативно-правовими актами.

Основні завдання Служби

Реалізація на території громади державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, соціальному сирітству дітей, вчиненню дітьми правопорушень.

Розроблення та здійснення самостійно або разом з органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність (в тому числі організації профілактичних заходів (рейдів).

Виявлення дітей, залишених без батьківського піклування (зокрема, знайдених, підкинутих дітей, життю або здоров’ю яких загрожує небезпека).

Сприяння в реєстрації народження підкинутої, знайденої дитини, дитини, покинутої в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, а також дитини, мати якої померла чи місце проживання матері встановити неможливо.

Забезпечення тимчасового влаштування дітей, залишених без батьківського піклування, та прийняття рішень про доцільність/недоцільність повернення таких дітей, а також дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та знаходились у різних формах тимчасового влаштування, до батьків або осіб, які їх замінюють.

Вжиття заходів надання дитині статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування;

Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку, піклування.

Забезпечення ведення обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, обліку потенційних опікунів та піклувальників; дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Здійснення передбачених законодавством заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей.

Забезпечення захисту житлових і майнових прав дітей.

Підготовка проектів висновків у разі розгляду спорів щодо визначення імені, прізвища, по батькові дитини, участі одного з батьків у вихованні дитини, визначення місця проживання дитини, тощо.

Оздоровлення та відпочинок дітей, насамперед дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;

Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності.

Визначення пріоритетних напрямів поліпшення на території громади становища дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;

Забезпечує ведення Єдиного електронного банку даних про дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, сім’ї потенційних опікунів, піклувальників в Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти».

Заклад соціального захисту дітей та сімей з дітьми

НазваПІБ директораКонтактні дані
1.Комунальний заклад «Макарівський центр соціальної підтримки дітей та сімей «Промінь надії» Макарівської селищної ради
Код згідно з ЄДРПОУ ***