Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

На запитання платників податків відповідала головний державний інспектор Макарівської ДПІ Світлана Синяченко.

Під час телефонної розмови було поінформовано додзвонювачів про обов’язкове застосування РРО/ПРРО суб’єктами підприємництва та з 1 жовтня цього року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, до порушників застосовують фінансові санкції відповідно до норм Закону України від 30.06.2023 року №3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

У ході спілкування Світлана Синяченко повідомила, які саме сервісні послуги можна отримати через Електронний кабінет платника. Вона зауважила, що завдяки електронним сервісам ДПС можна не лише подати податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку через Електронний кабінет, але й надіслати заяви, отримати довідки, ознайомитись з корисною інформацією від податкової тощо. При цьому у приватній частині Електронного кабінету інформація щодо облікових даних, поданої звітності, стану розрахунків з бюджетом, листів, запитів, реєстрації податкових накладних оновлюється в режимі реального часу. Електронний кабінет працює цілодобово в реальному часі і не вимагає використання жодного додатково програмного забезпечення. Електронний кабінет є найбільш популярним сервісом ДПС, адже скорочує час на оформлення та подання податкової звітності , зберігаючи час для бізнесу.

Також громадяни отримали відповіді на питання щодо порядку оподаткування благодійної допомоги, наданої внутрішньо переміщеним особам та відображення її у податковій звітності.