29 грудня інспекторським складом Бучанського районного управління проведено планову перевірку УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ У МАКАРІВСЬКОМУ РАЙОНІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

Під час перевірки рятувальники звернули особливу увагу на ті порушення, що можуть нести загрозу життю або здоров’ю людини у разі виникнення надзвичайної ситуації або пожежі, а саме стан забезпечення будівель та приміщень первинними засобами пожежогасіння, утримання в належному стані евакуаційних виходів та зовнішнього водопостачання, відповідності електромереж протипожежним вимогам.

Наприкінці рятувальники провели з відповідальними особами інструктажі щодо дотримання правил пожежної безпеки та порядку дій при виникненні пожежі.

Також з метою запобігання виникнення нещасних випадків на замерзлих водоймах, співробітники Служби порятунку “101” постійно проводять з громадянами профілактичні бесіди.

Так, 30 грудня рятувальники Бучанського районного управління спільно з вогнеборцями 32-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Макарів провели такі бесіди на річці Здвиж. Під час профілактичної бесіди рятувальники нагадали громадянам правила безпечної поведінки на льоду, наголосили на необхідності їх дотримання і розповіли алгоритм дій при потраплянні у крижану воду.

«Якщо під вами провалилася крига – не піддавайтесь паніці, зберігайте самовладання. Не кричіть, якщо поруч нікого немає, адже ви тільки даремно витратите сили. Не робіть різких рухів, стабілізуйте подих. Уникайте занурення з головою, краще розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися на крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину. Спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік – звідки ви прийшли та повзіть до берега» ,- зауважили рятувальники.

Всім співрозмовникам фахівці ДСНС вручили тематичні листівки щодо правил безпечної поведінки на льоду та дій при потраплянні у крижану воду.

Окрім цього, 30 грудня інспекторським складом Бучанського РУ ГУ ДСНС України у Київській області проведено позаплановий огляд щодо додержання та виконання нормативно-правових актів у сферах техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МАКАРІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ» МАКАРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ.

В ході обстеження перевірено стан шляхів евакуації для забезпечення безпечної та швидкої евакуації в першу чергу лежачих пацієнтів, утримання будівель та споруд, наявність і стан засобів пожежогасіння, відповідність обладнання приміщень вимогам пожежної безпеки.

Під час здійснення даного заходу працівники ДСНС провели відповідні інструктажі з персоналом щодо запобігання надзвичайним ситуаціям. Також нагадали першочергові дії в разі виникнення надзвичайної ситуації та навчили медичний персонал правильному застосуванні вогнегасників.

Після вищезазначених заходів інспекторським складом запропоновано ряд заходів керівництву об’єкту, щодо покращення рівня пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту.