Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що з 01 січня 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році.

Річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2021 рік мають подати до 01 травня 2022 року громадяни, які отримали у 2021 році доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Зокрема, подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи повинні громадяни, які протягом 2021 року отримували:

• доходи не від податкових агентів, тобто, від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи (не є підприємцями або особами, які провадять незалежну професійну діяльність) – це доходи від надання в оренду власного рухомого або нерухомого майна, продажу власного майна, тощо;
  • доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
  • іноземні доходи;
  • спадщину чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення;
  • в інших випадках, передбачених законодавством.

Декларацію можна подати у декілька способів:

• особисто або уповноваженою особою у податковій інспекції за місцем реєстрації;
  • поштою;
  • через електронний кабінет.

У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.