Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

🏥🇩🇰 На цьому тижні поблизу лікувального корпусу Макарівської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування розпочав свою роботу мобільний шпиталь, що був переданий громадському добровольчому формуванню “Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова” (ПДМШ) Данською агенцією з управління надзвичайними ситуаціями Міністерства оборони Королівства Данія.

📌 Для чого встановлено?
Ідеологія застосування таких шпиталів: військово-цивільна співпраця на звільнених територіях, де зруйновано медичну інфраструктуру. Не просто забезпечити медичну допомогу та медичне обслуговування населення та особового складу силових структур, а зберегти кадровий потенціал, робочі місця, професійні навички та вміння місцевих медичних працівників на період відновлення медичної інфраструктури.

👩‍⚕👨‍⚕ Хто буде працювати?
Тут будуть працювати місцеві медичні працівники, в умовах та можливостях, що створено в мобільному шпиталі. Управління персоналом, планування та здійснення медичної практики проводиться управлінням лікарні, завідувачами відділень, в межах звичайного функціоналу лікувального закладу.

Працювати місцеві фахівці будуть під науково-методичним та організаційним керівництвом медичного директора ПДМШ імені Миколи Пирогова – доктора медичних наук, професора, Заслуженого лікаря України, полковника медичної служби Всеволода Стеблюка.

Разом з колегами з Національного медичного університету імені О.Богомольця ним будуть здійснюватись консультативні прийоми, обходи, навчальні та науково-практичні заходи.

📌 Що являє собою мобільний шпиталь?
Це комплекс спеціально побудованих за сучасними технологіями приміщень по типу наметів-павільонів з автономною або мережевою системою електро- та водопостачання, водоочищення, каналізації, вентиляції та кондиціонування повітря.

📍Одночасно на стаціонарному лікуванні можуть перебувати 24-30 пацієнтів в трьох палатах та 4-6 в палаті інтенсивної терапії.
📍Амбулаторний прийом здійснюється в окремому наметі (до 100 осіб за робочий день). Також розгорнуто намет – травмпункт на випадок масового надходження постраждалих.
📍Окреме приміщення займає рентген-служба.
📍Операційна оснащена сучасним хірургічним та травматологічним інструментарієм та обладнанням.
📍Шпиталь має власну систему стерилізації матеріалів та інструментів, контролю санітарного стану.
📍Інтенсивне спостереження та лікування важких хворих здійснюється за допомогою найсучасніших моніторингових систем, шпиталь має власну кисневу станцію та достатньо приліжкових кисневих концентраторів.

☝️Подібне застосування апаратно-майнового комплексу мобільного шпиталю задля збереження кадрового потенціалу лікувального закладу, що зазнав пошкодження в Україні здійснюється вперше.

В перспективі – комплекс використовуватиметься як навчально-тренінговий центр військової медицини та медицини катастроф, із залученням провідних фахівців НМУ імені О.Богомольця та клінічної бази для Макарівського медичного коледжу.